Söö treeningu ajal õigesti

TREENING: Treenides on oluline süüa enne ja pärast treeningut. Enne treeningut söömine aitab kaasa jõudlusele ning treeningujärgne söömine täidab varusid, mida treeningu ajal on kulutatud. Tarbima peaks toitu, mis sisaldab kasulikke toitaineid, mitte ainult palju kaloreid. Viimane söögikord peaks olema umbes kaks tundi enne trenni. 

loe edasi

Treeningnõustaja annab nõu: millal rasv põleb?

KÜSIMUS: Kusagilt kuulsin, et rasvapõletus toimub treeningu ajal teatud pulsisageduse vahemikus, mitte maksimum pulsiga ja täiest jõust treenides. Kusagilt ei leia aga mingit konkreetset seletust, milline see vahemik on. 

loe edasi

Loe ja kasuta: Heidi testis pulsikella

HEIDI HELGEM ELU: Küllap on paljud sportlikud Kaaluabi liikmed mõelnud selle peale, kas ja miks soetada endale pulsikell. Mina ostsin endale pulsikella umbes neli kuud tagasi, et saada informatsiooni oma koormuse ning individuaalse kalorikulu kohta. 

loe edasi

TABEL: energiakulu spordialade kaupa

Toitumise muutmise kõrval on oluline tõsta liikumisaktiivsust ning võimalusel otsida endale sobiv treening-grupp. Isiklikule võimekusele kohane füüsiline koormus aitab vormida ning hoida toonuses lihaskonda. Järgnev tabel on abiks.

loe edasi

Unistad väiksemast vööümbermõõdust? Ära istu liiga pikalt!

Hiljuti läbiviidud uurimuse tulemusena selgus, et istumisest tehtud kas või ühe minuti pikkused pausid võivad vähendada vööümbermõõtu ning parandada tervist.

loe edasi

Tselluliidist aitab vabaneda dieet ja treening

dreamstime_9974563_vKas tselluliidist on võimalik üldse lahti saada? Mida teha kui juba treeningu alguses tekib lihastesse piimhape? Nõu annab meie treeningnõustaja Kadi.

loe edasi

Kaalu langetamiseks ei pea sportima

Kaalu alandamine on võimalik tervislikult ning kaloreid järgides ka ainult toitumisega, kuid soovitav on , alguses vähemalt, ka rohkem liigutada: jalutuskäik tööle autosõidu asemel, treppide valimine lifti asemel, õhtul televiisori ette istuma jäämisel asemel välja jalutama minek. loe edasi

Lihaste kasvatamise ABC

hantlidJõutreening tähendab lihastele ja kogu kehale suurt koormust ning seepärast on oluline, et treeningute vahepeal lastakse kehal taastuda, sest just sel ajal toimub lihaste ülesehitus. loe edasi