Kuidas kasutada toidupäevikut? (1) 29 Jaan

Kaaluabi.ee toidupäevik on meetod, mis aitab kasutajal jõuda soovitud eesmärkideni – muuta oma elustiili ja parandada toitumusharjumusi. Toidupäevik on seotud toiduainete andmebaasiga, mis täieneb jooksvalt nii Kaaluabi.ee töötajate kui ka kasutajate poolt lisatud toiduainete ja retseptide abil.

Toidupäeviku pidamine kehakaalu alandamise eesmärgil on teaduslikult tõestatud meetod. Kirjuta iga päev täpselt oma söödud ja joodud toiduained üles ning jälgi, et need oleksid Sinu isikliku kulutatava toitainete vajadusega tasakaalus. Nii saad juba esimeste päevade järel hea ülevaate oma söömisharjumuste, kalorite tarbimise ning toitainete tasakaalu vahel. Ära unusta midagi sisestamast, sest nii petad Sa vaid iseennast.

Söödud toidu sisestamiseks toidupäevikusse - Liigu kõigepealt aknasse „Söögi nimetus“. Toidu nimetust kirjutama hakates aktiveerub toitude andmebaas ning vali nimistust sobiv toit. Seejärel vali söödud toidu kogus. Pärast numbri sisestamist saad valida, kas tarbisid selle koguse grammides/portsjonites/tükkides ning millise toidukorra (hommik/lõuna/õhtu/vahepala) ajal. Seejärel vajuta „Sisesta“ nupule ning söödud toit koos kalorsusega ilmub Sinu valitud päeva toidupäevikusse. Ära unusta sisestamast ka tarbitud vett, mida on lihtne lisada veeklaasi pildil nupule „+“ vajutades.

Treeningu sisestamiseks treeningpäevikusse – Liigu toidupäeviku päises asuvale nupule „Treening“ ning avaneb Sinu valitud päeva treeningpäeviku lehekülg. Treeningu sisestamiseks alusta „Spordiala või tegevuse nimetus“ aknasse sooritatud treeningu sisestamist. Pärast esimesi tähti avaneb treeningute andmebaas ning saad valida sobiva treeningu/füüsilise tegevuse. Seejärel sisesta tegevuse kestvus ning vajuta nupule „Sisesta“. Igapäevast kõndimist on kõige lihtsam sisestada treeningjalanõude pildil nupule „+“ vajutades. Süsteem arvutab kulutatud kalorid päevasest toitumisest maha.

Blogi sissekanne – Blogi sissekande tegemiseks liigu toidupäeviku allosasse, kus „Füüsilise aktiivsuse „järel on aken „Tänane blogikanne“. Siia aknasse võid kirjutada kõik oma toitumise, treeningu ja ka kõik muud mõtted. Need väikesed kirjad aitavad Sul endal hiljem analüüsida, kuidas teatud toitude-treeningute järel tundsid ning võimaldavad ka Sinu toetajatel sind rasketel hetkedel motiveerid aja aidata. Blogi sissekandeid näevad kõik registreeritud kasutajad.

Uue toiduaine ja retsepti lisamine – Uue toiduaine või retsepti lisamiseks liigu toidupäevikus „Söögi nimetus“ akna kohal olevale lingile „Leia see retseptiraamatust/lemmikutest“ ning vajuta avanenud akna allosas olevale lingile „Lisa uus toiduaine või retsept“. Täida tühjad lahtrid ning vajuta nupule „Salvesta“. Seejärel salvestub uus toiduaine sinu lehel ning pärast moderaatori kontrolli ka kogu Kaaluabi.ee toiduainete ja retseptide andmebaasi. Toitudele ja retseptidele on võimalik lisada juurde ka pilte.

loe ja kommenteeri