Kuhu pöörduda lapse kaaluprobleemi korral? 06 Jaan

Olen vanuses 50+ ja sooviksin toituda tervislikult, kuid samas nii, et saaksin toidust kõik oma vanuesele vajaliku. Sooviksin selleks teie abi. Mida soovitate esmalt ette võtta?

Igapäevaseks toitumise jälgimiseks sobib hästi Kaaluabi.ee toitumispäevik, selle abil on hea hoida päevased kalorid kontrolli all. Tervisliku toitumise kohta informatsiooni leab nii Kaaluabi.ee kui ka Toitumine.ee kodulehelt, kuhu on mugav sisestada otsingusõnu. Soovi korral saab kokkuleppida tasulise eranõustamise.

Olen 16-aastane rõõmsameelne tüdruk, kuid viimasel ajal on mulle tekitanud peavalu viimased 10 kilo, mis mul veel ideaalkaalust puudu on. Olen alates jaanuarist kaotanud 35 kg, aga need viimased 10 kilo ei taha kuidagi kaduda. Äkki oskate anda mõne lihtsa ja mitte väga aeganõudva nipi, sest ajapuudus on mul meeletu. Viimasel ajal on raske aega leida isegi õhtuseks trenniks. Loodan, et saan teilt mõne lihtsa ja kerge nipi.

Kõigepealt õnnitlen 35 kilo kaotamise puhul!

Kirjast jääb kahjuks arusaamatuks, kui palju Sa hetkel kaalud ja mis on soovitud ideaalkaal? On väga oluline, et seatud eesmärk oleks reaalne ja soovitud kaal jääks tervisliku piiresse. Sama oluline on teada,
kuidas on langetatud need 35 kilo? Kui need on kadunud, viies päevased kcal väga madalale (alla 1200 kcal päevas), siis võib keha olla nüüd nn säästurežiimil ja edasine kaalulangus saaks toimuda üksnes päevase kalorinormi veel suurema langetamise teel, mida ma mitte mingil juhul ei soovita teha! Kui aga kaal on langenud tervislikult toitudes, siis tuleks ka edasipidi nii jätkata. Ei ole mõtet soovida kiiret kaalulangust, kuna kaotatud kilod kipuvad sama kiirelt tagasi tulema. Selle asemel tuleb varuda kannatust - eriti kui ideaalkaaluni on jäänud 10 viimast kilogrammi, siis pole mõtet tulemust hakata rikkuma mõne kiire `imedieediga`. Kui oled alustanud tervislikku kaalulangetamist, siis vii see ka nii lõpuni! Kindlasti on liikumisel siinkohal suur osa! Oled olnud nii tubli ja olen kindel, et ka need viimased 10kg kaovad peagi! Kui aga tunned, et jääd siiski hätta, vasta minu eelpool esitatud küsimustele ja nii saame koos leida Sulle parima lahenduse.

Mina tahaksin teada, kuhu peaksin pöörduma seoses poja ülekaaluga? Poeg on 11-aastane ning ülekaalus. Kas oskate öelda, mis arsti poole peaksin pöörduma? Poeg ise ei taha perearsti juurde minna.

Saan Teie murest suurepäraselt aru, teismeeas lastega ei ole sugugi lihtne, eriti, kui ülekaal last ennast ei häiri ja ka sõprade söömisharjumused pole just kõige tervislikumat laadi. Perearsti poole võite pöörduda oma murega ka alustuseks ilma pojata, et saada informatsiooni . Võite poja riiete järgi võtta tema mõõdud, oluline näitaja on vöökoha ümbermõõt ja ka pikkus, sest ka perearstil on vaja mingeid näitajaid, et saada aru probleemi tõsidusest. Kodus soovitan nii palju, kui see on võimalik, pakkuda täisväärtuslikku toitu ja piirata magusa, kiirtoidu ning snäkside ostmist. Proovige leida koos oma pojaga tema lemmikmaiustustele tervislikumad asendused. Tähtis on ka liikumine, kui aga tegu on suure ülekaaluga, siis peab olema väga ettevaatlik - kõige parem on alustada jalutamisega, hästi sobib ka ujumine.

loe ja kommenteeri