Vastab dr. Ehala: millise kaloraažiga kaalu alandada? 20 Jul

KÜSIMUS:Olen lugenud selle teema kohta, aga aina segasemaks jääb mulle. Kui palju ma trenni tehes siis süüa võin. Kas pean pärast tunnist rattasõitu selle 500 kcal tagasi sööma, mis sai kaotatud tabeli järgi?

Üks kasutaja küsis ka, tal sama mure: Tahan kaalu langetada. Kaaluabis määrati kindel kaloraaž. Aga kui teen mingit trenni siis päevakaloraaž näitab, et võin selle võrra rohkem kaloreid tarbida toiduga.(Panin endale esialgu suht mitteliikuva eluviisi aga on kavas hakata jooksuga tegelema).

Kas peaksin siiski määratud kaloraaziga piirduma? Või võin trennis kaotatud kalorid päevanormile lisada? Olen lugenud eri väiteid - ühed lubavad, teised mitte. Et kui trennis kulutatud kaloreid mitte tagasi süüa siis võib keha säästurežiimile minna. Või et pigem siiski süüa, muidu kaal ei lange. Kuigi kaloraaž on nagunii vähendatud?!

Oskab keegi korralikult põhjendada üht või teist varianti? Kumb on õigem?

VASTAB toitumisnõustaja doktor Kristel Ehala-Aleksejev:

Tere.

Päevane energiahulk on arvestatud meie vajaduste kohaselt ehk siis selle sees on ka treeningule minev energiakulu. Kui teie päevad pole treeningkoormuselt ühesugused, siis arvestage ka oma menüü erinevate päevade jaoks eraldi välja. Päevase kaloraaži leidmiseks mõeldud valemites on füüsiline koormus ju raskusastme järgi sisse arvestatav. Kui soovite kaalu langetada, siis kerge füüsiline koormus ei vaja mingeid lisakaloreid. Kui tõepoolest kulutate niipalju kui kirjas toodud, siis sellisel juhul võib päevast tarvitavat toidukogust mõnesaja kcal võrra tõsta, aga kõigepealt tuleb olla kindel kui palju te tõepoolest kulutate. Samuti on oluline, mille arvelt oma kaloraaži korrigeerite, kas tuleb see näiteks maiustustest või on tegu lubatud koguse väherasvase kohupiimaga peale trenni. Olles trennitegija soovitan teil kindlasti tutvuda kirjandusega, mida süüa enne, mida peale treeninguid.

Edu soovides

dr. Ehala

_________________________

Kui sul on mure või küsimus, millele soovid vastuseid leida, pane need kirja ja saada aadressile abi@kaaluabi.ee. Koos leiame lahendused!

Dr. Ehala-Aleksejevi tasulisele personaalsele nõustamisele on võimalik registreerida:

Tartu Ülikooli Kliinikumi Meestekliiniku Tallinna Filiaal

  • Gonsiori 3, II korrus
  • Tel: 731 9001
  • E-post: toitumine@kliinikum.ee

Eesti Diabeedikeskus

Kuidas küsida spetsialisti käest abi?

Postita küsimus meiliaadressil abi@kaaluabi.ee. Kirjelda nii täpselt kui võimalik oma muret, lisa igaks juhuks juurde ka oma telefoninumber ja see, kas soovid küsimuse esitajana Kaaluabis jääda nimetuks või võib küsimuse avaldada oma nime (kasutajanime) all.

Vaata ka teisi spetsialiste!

loe ja kommenteeri