Treeningnõusataja teab, kuidas saada "sangakestest" lahti (1) 12 Sep

KÜSIMUS: Kas te oskaksite soovitada mingit treeningharjutust, mida kodus oleks võimalik teha nii, et sangakesed ja kõht hakkaksid vormi minema? Kuna elan kohas, kus ei ole võimalik nädala sees jõusaali või aeroobsetesse treeningutesse minna, oleks väga hea teha kodus mingeid harjutusi. Olemas on ka aeroobika pall.

Rasva kulumine on üldine protsess ehk treeninguga väheneb rasvkude ühtlaselt kogu kehas. Lokaalselt (näiteks ainult kõhupiirkonnas) ei ole võimalik treeningu abil rasvkude vähendada. Ühte kehapiirkonda treenida, lootes vähendada antud piirkonna rasvakulutust, ma ei soovita.

Leia endale sobiv treeningviis ning treeni regulaarselt 3 korda nädalas. Salenemiseks soovitan Sul vastupidamisliikumist: käimine, jooksmine, suusatamine, rattasõit, ujumine jms. Selline treening lisab organismi võimekust kulutada rasvu. Treeningu pikkus võiks olla vähemalt 20 minutit. Ka üldine lihastreening on hea, kuna see aitab säilitada või lisada lihasmassi. Kuna ainevahetus lihaskoes on aktiivsem kui rasvkoes, aitab lihastreening kiirendada ainevahetust.

Sinu poolt mainitud koduseks treenimiseks soovitan Sul osta koju velotrenažöör (jalgrattatrenažöör). See on kaalulangetamise osas hea abivahend, kuna põletad hästi kaloreid, kuid ei koorma liigeseid. Võimaluse korral tasub hankida pulsikell ning jälgida treeningu ajal pulssi. Soovitan treenida pulsivahemikus 60-75% maksimaalsest südamelöögisagedusest. Maksimaalse südamelöögi sageduse arvutamiseks kasuta valemit 220- vanus. Selles vahemikus treenides mõjutad tugevalt rasvaainevahetust, tänu millele langetad kehakaalu.

Trennirõõmu soovides

Kadi Reintam

______________________________________________________________________

Kadi Reintam on on CitySpa treener

Kadi töötab treenerina alates 2003. aastast. On läbinud EFTE edasijõudnute aeroobikatreenerite kursuse ning on rahvusvaheliselt litsentseeritud LesMills BODYJAM™ ja BODYBALANCE™ treener. Ashtanga joogat on Kadi õppinud Indias Ashtanga Yoga Research Institute´s ning Lino Miele juures Kovalamis.

Kadi juurde treeningutele on võimalik registreerida: 

  • CitySpa 
  • Rävala pst 4, Tallinn 
  • Tel: 6 400 200 
  • E-post: kadi.reintam@cityspa.ee 
  • www.cityspa.ee

Kuidas küsida spetsialisti käest abi?

Postita küsimus meile aadressil abi@kaaluabi.ee. Kirjelda oma muret nii täpselt kui võimalik. Koos leiame lahendused!

Vaata ka teisi Kaaluabi.ee spetsialiste!

 

 

loe ja kommenteeri