NAISTEKAGA KAALUST ALLA: Nagu traditsiooniks ikka, veedame ka meie oma jaanid lõket tehes, grillides ning lõbutsedes. Aga seekord on pühad mulle natukene väljakutseks, kuna enne pole ma muretsenud, mida ja kui palju söön. Mul pole vaja olnud toitu kaaluda ning kaloreid arvutada. Sellepärast aga ma nii „suur” olengi ja mul on isegi hea meel, et seekord nii tegema pean.
Kolmapäeval toimus ka minu teine kohtumine Kajaga ning ta soovitas jaanid rahulikult võtta, mitte nii väga põdeda kõige pärast, mida söön, joon, samas aga teha kergemaid valikuid. See tähendab seda, et minu jaanimenüüsse kuuluvad kana, värske salat ning mõni siider.
Kohtumisel Kajaga vaatasime koos üle minu toitumispäeviku siiamaani ning sain nõuandeid, kuidas oma toitumist muutma peaksin. Kaks suuremat ülesannet on, et pean toidukorrad päeva peale ilusti ära jaotama, kuna praegu kanduvad need rohkem õhtusse ning menüüst välja jätma karastusjoogid ning muud magusad joogid. Kaja andis mitu nõuannet, kuidas vaikselt veejoomist harjutada. Üks nendest on alguses veele natuke mahla lisada ja hiljem juba lihtsalt vett juua. Ja kui soovin midagi kihisevat juua, siis lisan mahlale mullivett. Samuti suviseks värskenduseks soovitas Kaja mul ise jääteed teha, mis on kindlasti tervislikum ja puhtam, kui need, mida poest ostad.
Toitumisnõustaja Kaja Maantoa:
Möödas on esimesed 2 tutvumisnädalat Kaaluabi toitumispäeviku ja esimeste sammudega uue tervislikuma elustiili suunas.
Esimesel kolmel päeval Kelly oma tavapärast toitumist ja pani ka kõik söögid - joogid toitumispäevikusse kirja. Palusin tal teha seda selleks, et saaksin esmase põgusa ettekujutuse, milliseid on ta toiduvalikud olnud siiani ja kuidas jagunevad söögikorrad.
Ja just see viimane, viia sisse korralikud söögikorrad, ongi just Kelly esimene muutus. Tema kahe nädala toitumispäevikut vaadates jäigi silma, et kõige enam kcal andsid just vahepalad! Jutu käigus selguski, et Kellyl polegi oma päevas eriti kindlaid korralikke söögikordi. Järgmise kahe nädala jooksul proovib Kelly seda muuta nii, et hommikul pärast ärkamist joob ta kas klaasi vett või mahla ja u tund pärast sööb hommikusöögi (Kelly ei armasta hommikuti süüa ja tavaliselt sõi ta alles 3h pärast ärkamist) hommiku- ja lõunasöögi vahele jääb vahepala, milleks on puuvili vm kerget (andsin Kellyle mitmeid ideesid) ja sellele järgneb korralik lõunasöök (proovides jälgida soovituslikku kcal hulka ) siis taas midagi kerget vahepalaks ning õhtusöök ja viimane kerge näksimine võib olla 2h enne magamaminekut.
Teiseks jäi silma tema toitumispäevikust suur karastusjookide tarbimine (karastusjoogid andsid kuni 20% tema soovituslikust päevasest kcal normist ) Karastusjookide joomise vähendamine on kindlasti ka üheks asjaks, mille suunas me hakkame 'tööd 'tegema. Nüüdsest proovib Kelly asendada karastusjoogid pigem veega, millesse lisab soovikorral sidruniviilu, piparmünti, melissi... kui tekib isu millegi 'kihiseva 'järele lisab soodaveele pisut mahla, ka ütles ta et talle maitseb väga roheline tee ning soovitasin tal kuuma tee joomise asemel, mille isu suvel võib-olla nii palju polegi, proovida valmistada suurem kogus teed, kui see on pisut jahtunud, lisada väike kogus mett, panna kannuga külmikusse ja enne joomist soovi korral sinna lisada jääkuubikud ja maitseks sidrunit, laimi, piparmünti....
Need kaks muudatust jäävadki Kellyle järgmiseks kaheks nädalaks, sest nagu me algul kokku leppisime, tahame me saavutada eesmärgi mitte kiirelt, vaid tasapisi ja jäädavalt!