Kaaluabi treeningnõustaja vastab küsimustele (1) 08 Nov

Kaaluabi treeningnõustaja Kadi vastab kasutajate küsimustele.

Minul on tekkinud küsimus lihasmassi kohta. Räägitakse ju, et peale 50. eluaastaid hakkab tervis ja hea vorm tihtilugu kaduma. Ja kuna leidsin oma tee sportlike eluviiside juurde alles peale viiekümnendat sünnipäeva, siis tahaksingi teada, kas tekkinud lihaste kaal võib tõesti 2 - 3 kg ulatuda? Talje- ja puusaümbermõõt pole muutunud, isegi peegelpilt ei reeda kaalutõusu, kaal aga näitab umbes paari lisakilo?! (KMI 19,9)

Olete väga tubli, et treenima olete hakanud. Olete ideaalses kaalus! Paarikilone kehakaalu suurenemine ongi Teil suure tõenäosusega tingitud kehalise aktiivsuse tõusust ning seetõttu muutunud lihaste ja rasva suhtest kehas. Treenimisega Teie keha rasva kogumass väheneb ja suureneb lihasmass, mis on raskem. Lihasmassi suurenemise tõttu aga muutub Teie kehakuju veelgi kaunimaks ning kiireneb ainevahetus.

Ülekaalu tõttu kannatan pidevate seljavalude all. Ma arvan, et kõik treeningud mulle ei sobigi. Mida teie soovitaksite? Kas jõusaali on mul üldse asja või on see hoopis vastu näidustatud?

Jõusaalitreening sobib Teile, kuid soovitan seljavalude tõttu treenida väikeste raskustega, tehes rohkem kordusi ning kindlasti jälgida õiget sooritustehnikat. Jõusaali treeneriga tasub konsulteerida, kui kahtlete mõne harjutuse puhul õiges tehnikas. Samuti soovitan Teile seljavalude leevendamiseks pilatese treeningut. Regulaarne pilatese treening aitab Teil tugevdada toetavaid keskkere lihaseid ning seeläbi valu vähendada.

Kui ma teen trenni hilja õhtul kuskil 19-20 vahel, mõnikord  isegi hiljem, siis kas on lubatud süüa pärast trenni 100g kodujuustu näiteks? Aga 150g light jogurtit? Minu trenn peaks olema madala intensiivsusega. Ma saan aru, et kui midagi ei söö, siis ei toimu ka suuremat rasvapõletust?

Treeningjärgne toitumine sõltub Teie päevastest toidukordadest. Kui Te enne treeningut paar tundi ei ole söönud, ärge kindlasti õhtust einet ära jätke, muidu jääb Teil hommikusöögini liiga pikk vahe. Ainevahetuse kiiruse hoidmiseks ei soovitata nii pikki vahesid toidukordade vahel. Peale õhtust treeningut soovitan väikest kombineeritud einet. Üksnes kodujuustu või jogurti asemel valmistage endale kombineeritud vahepala, et keha omastaks paremini vajalikke aineid. Kombineerige näiteks juurvilju või kaunvilju kodujuustuga, lisage veidi õli või seemneid, läätsesid vms. Mina ise armastan kodujuustu sisse segada veidi keedetud tatart ja ohtralt värsket rohelist (basiilikut, spinatit vms).

Kadi Reintam on on CitySpa treener.
Kadi töötab treenerina alates 2003. aastast. On läbinud EFTE edasijõudnute aeroobikatreenerite kursuse ning on rahvusvaheliselt litsentseeritud LesMills BODYJAM™ ja BODYBALANCE™ treener. Ashtanga joogat on Kadi õppinud Indias Ashtanga Yoga Research Institute´s ning Lino Miele juures Kovalamis.
Kadi juurde treeningutele on võimalik registreerida:

•CitySpa
•Rävala pst 4, Tallinn
•Tel: 6 400 200
•E-post: kadi.reintam@cityspa.ee
www.cityspa.ee

loe ja kommenteeri