Grupipsühhoteraapia aitab kehakaalu langetada 18 Apr

Psühhiaatria ja Psühhoteraapia Keskus SENSUS pakub teaduslikult tõestatud efektiivsusega kehakaalu alandamise kognitiiv-käitumuslikku grupipsühhoteraapiat.

 

Kognitiiv-käitumuslik psühhoteraapia põhineb arusaamal, et viis, kuidas inimesed mõtlevad, mõjutab nende tundeid ja käitumist, sealhulgas ka söömiskäitumist. Kognitiivkäitumisteraapia meetodeid kasutades on võimalik õppida mõtlema ja käituma nii, et kehakaalu alandamine oleks efektiivne ning tulemus püsiv. Grupiteraapiasse on oodatud inimesed alates 18. eluaastast, kes püüavad kaalust alla võtta või sobivat kehakaalu säilitada.

Teraapia on sobilik kõigile, kes:

  • on püüdnud korduvalt kehakaalu langetada, kuid tulemusteta;
  • pole olnud suutelised dieeti pidama;
  • pole suutnud saavutatud kehakaalu säilitada;
  • söövad sageli ka siis, kui näljatunne tegelikult puudub;
  • lohutavad ennast söömise abil.

Kehakaalu alandamise grupipsühhoteraapias kasutatakse alljärgnevaid tehnikaid:

  • Kognitiivsed tehnikad, mille abil õpitakse ennast motiveerima ning dieediks ettevalmistama; dieedipidamist takistavaid mõtteid jälgima ja ümber lükkama.
  • Käitumuslikud tehnikad, mille abil õpetatakse nälga, isu ja söömistungi eristama; söömistungiga toime tulema; tühja kõhu tunnet taluma.
  • Käitusmuslikud tehnikad kombineerituna kognitiivsete tehnikatega, mille abil õpetatakse söömiskordi ja füüsilist aktiivsust planeerima; ülesöömist ja emotsionaalset söömist vähendama.

Teraapia sisaldab ühte individuaalseanssi, psühhodiagnostikat, kümmet grupiseanssi jaotatuna kolmele kuule ning ühte tagasiside-seanssi.

Psühhoteraapia grupi kohtumised toimuvad alates 2. maist 2012, kolmapäeviti kell 16.00-18.00. Grupitööd juhivad kliiniline psühholoog-psühhoterapeut Margit Tamm ning psühholoog Margus Laurik.

Täpsem info, gruppi registreerimine ja esimese individuaalseansi kokkuleppimine hiljemalt 25.04.2012 tel 6408708 või e-mailil sensus@sensus.ee.

Jälgi infot uute gruppide toimumisaegade kohta kodulehelt http://www.sensus.ee.

loe ja kommenteeri