Järgnevalt toome ära kümme eksisammu, mis takistavad saavutamast püsivat kaalulangust.
1. Puudulik matemaatika
Kalorite arvestamisel ei maksa silmamõõdule lootma jääda. Selleks kasuta spetsiaalset kalkulaatorit, mis võtab päevase kalorinormi arvutamisel arvesse sinu vanuse, soo, pikkuse ja füüsilise aktiivsuse. Toidukaal aitab mõõtmistulemusi veelgi täpsemaks muuta.
2. Dieeditrendide järgimine
Kuulsused on varmad reklaamima meetodeid, mida nad kaalu langetamiseks on kasutanud. Tihti saavutatakse need tulemused päevase veenormi pikaajalise suurendamise teel. Paraku pole neid soovitusi võimalik pikema aja jooksul järgida, mistõttu ei sobi need elustiili muutmiseks. Halvematel juhtudel võib uus moeröögatus dieedimaailmas endaga kaasa tuua toitumishäireid. Kas neist on lühiajaliselt kasu? Loomulikult. Isegi Gandhi langetaks kilosid, kui ta jooks üksnes vett!
3. Ebarealistlikud eesmärgid
Inimeste ainevahetus on väga erinev: kaks inimest võivad järgida identset dieeti, kuid ometi kaotab üks kiiremini kilosid kui teine. 10 kilo kuuga langetada võib tunduda küll ambitsioonika eesmärgina, kuid enamasti pole see võimalik. Numbrimaagiast on soovitav loobuda. Kui sa tahad edusamme mõõta, kasuta selleks kaalu asemel mõõdulinti või proovi selga eri suurusega riideid.
4. Kaalu jõllitamine
Kaalulangetamise dokumenteerimine võib iseenesest olla hea idee, kuid pidevalt kaalule astudes võid jälle numbrirägastikku kinni jääda. Kaalul on sulle häid uudiseid hommikuti, kui sa pole veel midagi söönud. Õhtusöögi järel võib kaaluseier aga sootuks midagi ebameeldivamat registreerida. Küsi endalt selle asemel, kas sulle meeldib, mida sa peeglist näed?
5. Suutmatus alkoholitarbimist piirata
Kes iganes mõtles välja sõnapaari tühjad kalorid, pidi selle all silmas pidama õlut. Isegi väike 0,3- liitrine õlu sisaldab 140-210 kalorit. Alkoholis leiduv suhkur laguneb karbohüdraatideks, mida kehal on raske seedida – see ongi õllekõhu peamiseks tekkepõhjuseks. Tõelisteks kaloripommideks on kokteilid, eriti kreemjad joogid nagu Pina Colada. Madala kalorisisaldusega kokteili valmistamiseks sega ühte tüüpi alkohol madala kalorsusega maitselisandiga.
6. Vähene trenn
Kaal hakkab trenni mõjul kiiremini langema. Ära vali treenimiseks tegevust, mis sulle ei meeldi. Kui kepikõnd tundub nõmeda kohustusena, siis vali sportimiseks tegevus, mis sinus huvi äratab, olgu selleks jooga, mõni võitluskunstidest või ballett. Kodus treenijatele on soovitus DVD laenutada – sa ei kaota nii mitte üksnes kilosid, vaid õpid ära ka uue oskuse.
7. Terviseriskide eiramine
Pühendunud kaalujälgija ei pruugi oma ponnistuste tulemusi kuidagi silmaga näha. Sellisel juhul on mõistlik mõne arstiga konsulteerida. Erinevad kilpnäärme haigused nagu Hashimoto tõbi ning Graves'i tõbi muudavad kaalulangetamise keeruliseks, kui haigust ennast ei ravita.
8. Puuduvad piirid
Sõbrad ja perekond armastavad sind hoolimata sellest, milline sa välja näed. Tavaliselt ei soovi ema sinu kaalulangust saboteerida, kui ta kaloririkka pasta eriti suurele taldrikule serveerib. Lähedased inimesed ise ei pane tähele, kuidas nende teguviis sulle karuteene osutab. Seetõttu tuleb olla nendega taktitundeline. Ütle neile võimalikult varakult, et oled muutnud oma elustiili ning ootad neilt tuge ja koostööd.
9. Ebaturvalised harjumused
Kõige hullemad eksisammud on tavaliselt ka kõige drastilisemad. Nendeks on lahtistite kasutamine, esilekutsutud iiveldus ning näljutamiskuurid. Kes on omadega nii kaugele jõudnud, peaks kindlasti küsima abi psühhiaatrilt.
10. Rutiinimuutus ilma mõtteviisi muutuseta
Pidevalt muutuvad söömis- ja treeningmustrid viitavad sellele, et kõige olulisemat kaalulangetamise tööriista pole veel omandatud. Selleks on muutus suhtumises. Kaalu langetamine ei tähenda lihtsalt tundide veetmist jõusaalis. Eelkõige eeldab see kindlat otsust oma elu muuta. Nii lihtne see ongi!
Allikas: http://www.mydailymoment.com/