Sulle ei maitse köögiviljad? Proovi neid nippe! 14 Veeb

Köögiviljades on nii palju vitamiine ja mineraalaineid, kuid samas vähe kaloreid, mistõttu on need kaalulangetaja menüüs väga tähtsal kohal. Kahjuks leidub eestlaste toidulaual köögivilju liiga vähe ja mis seal salata, ka mina ei ole neid alati armastanud. Kuidas siis muuta köögiviljad nii maitsvaks, et neid ei peaks vastu tahtmist sööma?

Alljärgnevad nipid on vähemalt minust teinud suure köögiviljasõbra...

1. Õpi neid õigesti valmistama.

Kuna ma ise olen veel algaja kokk, siis ma otsin internetist alati enne köögivilja valmistamist, kuidas professionaalid seda teevad. Mõnikord piisab vaid väikesest „nõksust“, et igavast juurikast saaks maitsev lisand prae juurde.

2. Pane köögiviljad ahju.

Kuigi kuumutamisega kaotavad köögiviljad osa oma vitamiinidest, on ahjus röstitud rohelised oad, brokoli, lillkapsas, porgand, kaalikas, rooskapsas ja spargel hämmastavalt head. Valmistamine on samuti lihtne: sega köögiviljad kokku oliiviõli ning endale meelepäraste maitseainetega ja pista ahju. Umbes 30-45 minuti pärast ongi söök valmis!

3. Lisa juustu.

Minu lemmikuteks on parmesan, mozzarella ja toorjuust ehk juustusordid, mis ei ole väga rasvased ning mida on vaid vähe vaja, et muuta köögiviljad tunduvalt maitsvamaks.

4. Lisa maitseaineid, ürte ja õli.

Kui siiamaani maitsestad oma toite vaid soola ja pipraga, siis mõnele köögiviljale jääb nendest lihtsalt väheks. Katseta julgemalt näiteks sidrunimahla, basiiliku või tilliga.

5. Valmista smuutisid.

Kuigi ma ise smuutisid väga tihti ei tee, siis on näiteks värske spinati lisamine smuuti sisse paljude teiste tervisliku eluviisi austajate hulgas väga popp! Usu mind, sa ei tunne isegi selle maitset.

6. Vokiroad.

Minu meelest on see variant kõige lihtsam, kui soovid lisada oma menüüsse palju köögivilju, ilma et tekiks „liiga tervisliku eine“ tunne. Maitsesta vokitud köögiviljad kübekese sojakastmega ning maitsev panniroog ongi valmis.

7. Valmista rohkem suppe.

Otsi internetist või kokaraamatutest erinevate köögiviljasuppide retsepte ning proovi järele. Eriti püreesupid on need, kuhu saab hunniku köögivilju „ära peita“. Hästi tehtud püreesuppides ei saa arugi, et tegemist on
nii tervisliku einega.

8. Katseta uusi köögivilju.

Võib-olla sa ei ole oma lemmikut lihtsalt veel avastanud? Näiteks mina seadsin endale eesmärgiks proovida iga köögivilja, mida poes müüakse. Eelmise nädala leid oli rooma lillkapsas ehk romanesco (pildil), mis maitses üllatavalt hästi.

9. Söö neid toorelt.

Paljudele ei maitse näiteks keedetud porgand või kaalikas, aga kes ütles, et neid peab keetma? Minu lemmikuks ongi toores porgand, mida söön absoluutselt iga päev. Leia sinagi omale meelepärane!

10. Dipikastmed.

Tervislikud dipikastmed, mis on valmistatud näiteks maitsestamata jogurtist, sobivad ideaalselt toorete köögiviljadega. Kes on harjunud õhtuti teleka ees sööma, sellele on kalorivaesem snäkk garanteeritud!

Heidi kirjutab Kaaluabis tervislikust toitumisest ja sportlikust eluviisist. Kui soovid tema kohta rohkem teada, külasta tema blogi aadressil http://heidi.tarkpea.ee.

loe ja kommenteeri