Sammulugejaga kaalust alla 31 Mai

SPETSIALIST VASTAB: Kaaluabi.ee toimetusele on saabunud mitmeid treeningutega seotud küsimusi, millele vastas meie treeningnõustaja Kadi Reintam. 

 

1.Alustan kaalulangetamist ning koostan oma treeningplaani. Ujumine, zumba ja jooksmine on minu valikus kindlalt omal kohal, kuid olen mõelnud, kas sinna jadasse sobituks ka bodypump. Minu eesmärk hetkel ei ole lihasmassi kasvatamine vaid kaalu langetamine ning hea treeningtaseme saavutamine. Olen hetkel peale sünnitust jäänud veidi ülekaaluliseks ning kohati vaevlen liigesevalude käes. Kas olen õigesti aru saanud, et esmalt oleks mõistlik nö kergema üldfüüsilise treeninguga kaal alla saada ning siis tugevama treeninguga jätkata?

Olete väga tubli, et alustate regulaarse liikumisega. See aitab ka Teie kaalulangusele hästi kaasa. Kui Te aga ei ole varem treeninud,  soovitan alustada ettevaatlikult. Kuna kurdate liigesvalusid, on ujumine Teie jaoks hea valik. Kaaluda tasuks ka jooksmise asendamist tempoka kõndimisega. Alustuseks on piisav treenida 2-3 nädalas, hiljem võib lisada juurde veel ka neljanda treeningkorra. Zumba on võrdlemisi kõrge pulsiga treening ning selle võiks lisada hiljem, soovitan alustada ujumise ja tempoka kõndimisega (või kepikõnniga). Kui Teile aga Zumba on meeldivaks vahelduseks,  osalege ka nendes tundides, kuid jälgige enesetunnet. Treenimine tuleks katkestada või koormust oluliselt vähendada, kui treeningu käigus tekivad kas peavalu, iiveldus, nõrkus või läheb silme ees mustaks.

BodyPump asemel soovitan Teie puhul pilatese treeningut. Pilates on ohutu ja tõhus treeningmeetod, tänu millele suureneb nii painduvus, jõud kui ka kontroll keha üle. Pärast sünnitust on see ideaalne treening vaagnapõhja lihaste vormi taastamiseks. Rasedusega saavad suure pinge kõik rühti toetavad lihased ning, et nad toimiksid täiuslikult, tulebki neid treenida.

2. Palun infot, millise füüsilise aktiivsuse peaksin valima, kui õhtuks näitab sammulugeja keksmiselt 15 tuhat sammu, millest aeroobseteks sammudeks märgib sammulugeja 6-7 tuhat, olenevalt päevast. Aeroobsed sammud tulevad lapsevankriga tempokas kõndimises tunni ringis. Ülejäänud on päeva jooksul õues (oma maja, aed, koerad, vanem laps jms) ja toas toimetamine. Füüsilise aktiivsuse valik on kas üldse mitte või kerge trenn. Mille ma siis valima peaksin, sest trenni kui sellist ma ju ei tee. Hetkel olen valinud esimese variandi. Samas ei taha ka kaal väga langusedendetsi näidata. Kas olen oma keha nälga jätnud? Et laps on alles 3 kuune ja öiseid ärkamisi mitu, siis ei ole kindel, millest teinekord väsimus tingitud on. Laps on pudelitoidul ja rinda ei saa.

Sammulugeja on hea viis kehalise aktiivsuse suurendamiseks. Teie päevane sammude arv on juba väga tubli. Kui aga soovite füüsilist vormi parandada, võiksite  teha päevas 30 minutit järjestikku tempokamat kõndi, mis paneb veidi kiiremini hingama, kergelt higistama ning suurendab südame löögirütmi. See aga ei pea olema ülemäära raske - käies võiksite endiselt suuta vestelda.

Toitumise osas soovitan jälgida, et te tarbite teile soovitatud kalorite koguse ning ei hoia oma keha näljas. Sööge regulaarselt ning ärge jätke toidukordi vahele. Pikad perioodid toiduta võivad takistada kaalulangust.

Väsimuse osas soovitan nõu pidada oma perearstiga ning proovida ka päeval kasutada võimalikke vabu hetki magamiseks, kui ööuni on jäänud katkendlikuks. 

loe ja kommenteeri